
Istanbul
Istanbul, Turska
već od
Opis destinacije
Najveći i najvažniji grad u Turskoj. (Doček Nova Godina Istanbul 2022) Nalazi se na obalama Bosforskog moreuza i Mramornog mora, na raskrsnici puteva koji vode sa Balkanskog poluostrva u Malu Aziju i iz Sredozemnog u Crno more. Jedini je grad na svetu koji se prostire na dva kontinenta. Položaj Istanbula na kontaktu između Evrope i Azije uslovila je vekovno mešanje različitih kultura , pa je došlo do stvaranja interesantnog etničkog sklopa, koji je izuzetno atraktivan za turiste. Istanbul je kroz svoju dva i po milenijuma dugu istoriju bio prestonica tri velike imperije: rimske, vizantijske i otomanske, gde je zahvaljujući svom položaju bio uvek u centru političkih,vojnih i kulturnih zbivanja. U davna vremena poznat kao Konstantinopolj ili Konstantinov grad, kasnije Carigrad, a danas Istanbul predstavlja najjače ekonomsko i kulturno sedište turske države, važan internacionalni i saobraćajni čvor, a ujedno i veoma zanimljiv turistički centar.
- Hotel
- Autobus
- Cenovnik
- Opis smeštaja
- Program putovanja
- Uslovi plaćanja
PUTOVANJE ISTANBUL
PAKET ARANŽMAN 6 DANA: AUTOBUSKI PREVOZ + SMEŠTAJ NA BAZI 3 NOĆENJA SA DORUČKOM
ARANŽMAN OBUHVATA:
- Vanlinijski prevoz autobusom (visokopodni ili dabldeker, audio, video opremljenosti, prosečne udobnosti, bez obuhvaćenih usluga pića, hrane i dr. tokom putovanja) na relaciji prema programu putovanja
- Smeštaj u Istanbulu sa 3* u 1/2 i 1/3 sobama, usluga na bazi tri noćenja sa doručkom
- Usluge vodiča i pratioca grupe
- Agencijske usluge
ARANŽMAN NE OBUHVATA:
- Troškove medjunarodnog putnog zdravstvenog osiguranja
- Individualne troškove putnika
- Doplata za jednokrevetnu sobu 60 eura (za tri noćenja)
- Fakultativne izlete:
- Aja Sofija+Plava Džamija + Hipodrom - 25 € (cena obuhvata slusalice i usluge lokalnog vodiča)
- Krstarenje Bosforom sa posetom carigradskoj Patrijaršiji - 25 € (cena obuhvata prevoz, ulaznice i lokalnog vodiča)
- Dolmabahce palata 40€(cena obuhvata ulaznice, slušalice i usluge lokalnog vodiča)
- Tursko veče 35€(cena obuhvata večeru i tradicionalni turski ples)
- Šetnja sa lokalnim vodičem sa posetom Sulejmaniji 10 €
- Izlet Azija i džamija Čamlidža 20€ (cena obuhvata prevoz i usluge vodiča)
Putnici će biti smešteni u navedenim ili sličnim hotelima na osnovu raspoloživosti. Potpisivanjem Ugovora o putovanju stranka prihvata svaki hotel odgovarajuće kategorizacije i opisa navedenog u Programu putovanja.Organizator odmah po zvaničnoj potvrdi rezervacije od strane partnera, obaveštava putnike o nazivu hotela putem sajta felixtravel.rs.
Hotel Bosna 3* - bosnahotel.com
Hotel se nalazi u starom delu Istanbula, oko 500m od Kapali čaršije i 1km od Aja Sofije.
Sobe: svaka soba ima tus/WC, SAT TV, telefon, fen za kosu.
Usluga: ND – noćenje sa doručkom – doručak kontinentalni švedski sto
Hotel Kecik 3* - kecik-hotel.hotel-istanbul.net/en/
Hotel se nalazi u starom delu grada – Laleli, u blizini Grand Bazara i na par minuta od istorijskih znamenitosti.
Hotel ima 90 soba,lift, sef, restoran, bar.
Sobe: svaka soba ima tuš/WC, TV, telefon, klima uređaj, mini bar, fen za kosu, wifi.
Usluga: ND – noćenje sa doručkom – doručak kontinentalni švedski sto.
Hotel Dalan 3* - dalanhotel.com
Hotel se nalazi u starom evropskom delu Istanbula, Aksaray – Laleli, na oko 1km od Kapali Čaršije, 2 km od istorijskog dela Istanbula, trga Sultanahmet, na kom se nalaze najznačajnije znamenitosti ( Aja Sofija, Topkapi palata, Plava Džamija).
Sadržaj: Hotel raspolaže restoranom, barom, WiFi-om, liftom.
Smeštaj: Sobe su dvokrevetne ili dvokrevetne sa pomoćnim ležajem, opremljene kupatilom sa fenom za kosu, klimom, telefonom, SAT TV-om.
Usluga: Noćenje sa doručkom (doručak je po principu samoposluživanja - švedski sto).
Hotel Merdan 3* merdanhotel.com
Hotel se nalazi u starom evropskom delu Istanbula, Aksaray – Laleli, na oko 1,5 km od Sulejmanove džamije
Sobe: svaka soba ima tus/WC, SAT TV, telefon, fen za kosu.
Usluga: ND – noćenje sa doručkom – doručak kontinentalni švedski sto
Hotel Rio 3* - https://hotelriolaleli.com/
Hotel se nalazi u starom delu grada – Laleli. Kapali čaršija nalazzi se na 15min hoda, a tramvajska stanica je na 150m.
Sobe: svaka soba ima tus/WC, SAT TV, telefon, fen za kosu, WiFi
Usluga: ND – noćenje sa doručkom – doručak kontinentalni švedski sto
Hotel Byuk Keban 3* http://www.hotelbuyukkeban.com/
Nalazi se na mirnoj lokaciji pored Univerziteta u Istanbulu, u blizini dinamične Kapali čaršije. Gostima su u okviru objekta na raspolaganju zdravstveni klub sa teretanom, tradicionalni hamam, hidromasažna kada i usluge masaže (uz doplatu), bar, restoran. Sobe sadrže klima-uređaj, prostor za sedenje i flat-screen TV sa satelitskim kanalima, kupatilo, fen, telefon. Doručak je nazi švedskog stola.
1. DAN BEOGRAD - Sastanak putnika u 14:30h na parkingu Sava Centra (Savska strana). Polazak u 15.00h. Vožnja kroz Srbiju sa kraćim usputnim zadržavanjima. Noćna vožnja kroz Bugarsku i Tursku.
2. DAN ISTANBUL - Dolazak u Istanbul u prepodnevnim časovima. Smeštaj u hotel. Slobodno vreme. Mogućnost fakultativne šetnje sa vodičem uz posetu džamiji Sulejmaniji. Noćenje. (Putovanje Istanbul 3 noćenja)
3. DAN ISTANBUL – Doručak. Slobodno vreme ili mogućnost fakultativnog razgledanja Istanbula sa lokalnim vodičem. Obilazak Plave Džamije (jedne od tri najveće i najlepše džamije u islamskom svetu), Svete Sofije (nekada najveće pravoslavne crkve na svetu, pa džamije, muzeja starog skoro 1500 godina, a sad i ponovo džamije), Antičkog Hipodroma (ogromni plato gde su se za vreme starog Rima održavale trke dvokolica). Slobodno vreme. Individualni povratak u hotel. Noćenje. (Putovanje Istanbul 3 noćenja)
4. DAN ISTANBUL - Doručak. Fakultativni izlet: Krstarenje Bosforom (obilazak Istanbula sa vode gde ćete videti najraskošnije vile, dvorce i letnjikovce najbogatijih ljudi kako u Turskoj tako i u svetu) sa lokalnim vodičem na srpskom jeziku, obilazak Carigradske Patrijarsije i zidina. Fakultativni obilazak Dolmabahče palate, poslednje rezidencije otomanskih sultana (povratak tramvajem do hotela). Slobodno vreme. Mogućnost odlaska na tursko veče (nezaboravan show sa plesačicama, folklornim ansamblima, bacačima noževa i večerom sa neograničenim pićem). Noćenje. (Putovanje Istanbul 3 noćenja)
5. DAN ISTANBUL - Doručak i pakovanje prtljaga u autobus. Slobodno vreme do polaska za Srbiju ili mogućnost fakultativnog obilaska Azijskog dela (najveća i najnovija džamija). Plato ispred džamije pruža neverovatan pogled na Istanbul. Posle obilaska džamije odlazak na Uskudar sa pogledom na devojačku kulu i uživanjem u tradicionalnim specijalitetima poput kumpira.U predvečernjim časovima polazak ka Srbiji. Noćna vožnja preko Bugarske sa usputnim zadržavanjima radi odmora i graničnih formalnosti. (Putovanje Istanbul 3 noćenja)
6. DAN BEOGRAD - Dolazak u Beograd.
- Plaćanje se vrši u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na dan uplate-
- Gotovinsko plaćanje: 40% prilikom rezervacije, ostatak najkasnije 10 dana pre početka putovanja.
- Plaćanje kreditnom karticom: Visa, Master, Maestro, Dina, (isti uslovi kao gotovina).
FXT
Organizator putovanja je turistička agencija Felix Travel, broj licence OTP 3/2021 kategorija licence A15. Uz ovaj program važe Opšti uslovi putovanja turističke agencije Felix Travel. OUP
Top ponude
Ovo su ponude koje smo izdvojili za vas
Evropski gradovi
Upoznajte Evropu sa nama